Wydarzenia

 1. 2019/2020


 2. Witamy przedszkole
 3. 2 września przedszkolaki powitały przedszkole po przerwie wakacyjnej. Kreatywne zabawy wyzwalają dużo radości. W nowym roku przedszkolnym życzymy naszym przedszkolakom dużo dobrej zabawy, radości i uśmiechu.

 4. Wycieczka do Stadniny Koni
 5. W ramach realizowanego projektu "Konie" odbyła się wycieczka do Stadniny Koni do Woli Żytowskiej, gdzie gościnnie byliśmy przyjęci przez babcię i dziadka Mai. Dzieci miały możliwość zapoznać się z warunkami hodowli koni, przeznaczeniem koni do działalności rekreacyjnej. Samodzielnie podjęły działania pielęgnacyjne oraz miały możliwość przejażdżki na koniu. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz wzbogaciła ich wiedzę.

 6. Dyżury dzieci
 7. Dzieci z grupy MISIE po raz pierwszy pełnią dyżury podczas posiłków.

  Dyżurny nosi znaczek
  Dyżurny musi być wszędzie
  Bo kto nie lubi pracować
  Ten dobrym dyżurnym
  Nie będzie
  Na nic znaczek czerwony
  I mina poważna taka
  Nie będzie dobry dyżurnym
  Z takiego przedszkolaka.

 8. W Bibliotece Politechniki Łódzkiej
 9. Jesienne zabawy w parku. Deszcz liści.
 10. Galeria naszych prac
 11. Stworki wykonane z warzyw

  Stemplowanie jesiennych bukietów z liści

  Pejzaż jesienny wykonany techniką kolaż

 12. Audycja muzyczna w wykonaniu artystów Filharmonii Łódzkiej
 13. Prezentacja instrumentów muzycznych popularnych w Peru. Zapoznanie się z wyglądem i brzmieniem.

 14. 11. listopada
 15. Odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie miłości do kraju ojczystego. Dzieci wykonały kotyliony w barwach ojczystych, godła. Udekorowały tablice przedszkolne, odśpiewały hymn narodowy.

 16. Zdjęcia z teatrzyku
 17. Udział dzieci w spektaklu teatralnym "Przygody Koziołka Matołka".

 18. W fabryce bombek
 19. Dzieci odbyły wycieczkę do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić linię produkcyjną i ozdobić spersonalizowane bombki. Dekorowanie sprawiło wszystkim radość.

 20. Spotkanie z Mikołajem
 21. Wspólna Wigilia w przedszkolu i spotkanie z Mikołajem.

 22. Dzień Babci i Dziadka
 23. Bal karnawałowy
 24. 2018/2019


 25. Pasowanie na Przedszkolaka
 26. Dnia 20.09.2018 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola. Dzieci złożyły przysięgę pasowania i tym samym weszły w poczet przedszkolaków. Pani dyrektor pasowała każdego malucha długim ołówkiem oraz wręczyła dyplomy i książeczki. Następnie grupy zaprezentowały się podczas występu artystycznego. Dzień był pełen wrażeń, wszystkim towarzyszyła przyjazna atmosfera.

 27. 100 lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę
 28. W przedszkolu odbywały się zajęcia mające na celu kształtowanie miłości, przywiązanie do kraju ojczystego, poznanie symboli narodowych. Dzieci wykonywały kotyliony w barwach ojczystych, tematycznie dekorowały tablice przedszkolne oraz odśpiewały hymn narodowy.

 29. Mikołajki w przedszkolu
 30. 6 grudnia przywitaliśmy Mikołaja w przedszkolu, który przyniósł niespodzianki. Dzieci popisały się wierszami i piosenkami.

 31. Dzień Babci i Dziadka
 32. 21 stycznia Przedszkolaki zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich Święta. Były wiersze, piosenki i wspólna zabawa. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

 33. Koncert Filharmonii Łódzkiej
 34. To nasz kolejny koncert Filharmonii Łódzkiej. Dzieci poznały nowy instrument i jego brzmienie. Również rozwiązywały zagadki muzyczne.

 35. Walentynki
 36. Przedszkolaki obchodziły Walentynki. Działania z dziećmi ukierunkowane były na przyjaźń i empatię wobec siebie. Dzieci wypracowały dekalog przyjaźni, dekorowały salę, wykonały laurki. Zrobiły też dla rodziców słodkie walentynkowe serca. Wszystkim działaniom towarzyszyła zabawa.

 37. Park
 38. Wiosna w parku. Podziwiamy przepięknie kwitnące cebulice.

 39. Tłusty czwartek
 40. Tłusty Czwartek to doskonała okazja na zorganizowanie balu karnawałowego dla dzieci z udziałem rodziców. Rodzice przygotowali dla swoich pociech stroje oraz sami zadbali o karnawałowe przebranie. Był klaun, lekarz, smok, minionek, słoń, owieczka. Wszyscy doskonale bawili się, a na uczestników czekał słodki poczęstunek pączkowy i owocowy.

 41. Projekt Koty
 42. Odwiedził nas hodowca kotów brytyjskich w związku z realizowanym w grupie projektem "Koty". Kot ATIS wywołał wielkie zainteresowanie i radość wśród dzieci, każdy mógł pogłaskać kotka i powiedzieć mu coś miłego. Dzieci obejrzały prezentacje z rodziną kocia, mogły obejrzeć medale jakie kotki zdobywają na wystawach. Pozyskał wiedzę na temat pielęgnacji, opieki nad kotkami rasy brytyjski.

  Kotki pochodziły z hodowli Marcina Sak można podziwiać kocie piękności na stronie hodowlasakot@wp.pl

 43. Warsztaty dla dzieci i rodziców
 44. Dnia 4 kwietnia odbyły się warsztaty z techniki zdobienia decoupage dla dzieci i rodziców. Na warsztatach wykonaliśmy wielkanocne pisanki ozdobione techniką decoupage.

 45. Urodziny w przedszkolu
 46. W naszym przedszkolu w sposób szczególny celebrujemy urodziny, w których bierze udział cała społeczność przedszkolna a jest to możliwe dzięki zaangażowaniu rodziców. Tym razem 4 urodzinki obchodziła Izunia.

 47. Wizyta w gabinecie weterynaryjnym
 48. W ramach realizowanego projektu "Koty" dzieci z grupy Misie odbyły wycieczkę do Gabinetu Weterynaryjnego przy ul. Piotrkowskiej 182. Zapoznały się z wyposażeniem gabinetu sprzętem i jego przeznaczeniem, poznały kotkę Balbi KE, która została znaleziona i po przeprowadzonym leczeniu czeka na nowy ciepły dom oraz poznały króliczka Rysia będącego w trakcie leczenia. Wizyta w Gabinecie Weterynaryjnym była dla dzieci bardzo interesująca. Zapoznały się z urządzeniem do USG, sprzętem do leczenia zębów, zobaczyły salę chirurgiczną i RTG, oglądały zdjęcia RTG oraz wyposażenie służące do przygotowania zwierząt do zabiegów.

 49. Śniadanie Wielkanocne
 50. W naszym przedszkolu w sposób szczególny celebrujemy tradycje polskie. Jedną z takich jest śniadanie wielkanocne ,a po śniadaniu główną atrakcją było szukanie prezentu od zajączka. Odnaleziony prezent wywołał wiele radości. Wszystkie dzieci ucieszyły się z dyngusówek ,chętnie wykorzystałyby te prezenty zaraz.

 51. Bezpieczny przedszkolak na spacerze
 52. Wycieczka do Sukcesji na wystawę dinozaurów
 53. Podczas wycieczki na wystawę dzieci poznały najbardziej popularne gatunki dinozaurów żyjących na całym świecie. Zapoznały się z ich budową. Poznały gatunki roślinożerne i mięsożerne. Na koniec mogły zabawić się w paleontologów, odkopując szczątki dinozaurów. Wycieczka była niezwykle interesująca. Po powrocie do przedszkola kontynuowaliśmy działania dotyczące dinozaurów, przeglądając albumy i książki. Wyszukiwaliśmy ciekawostki na ich temat jak też szukaliśmy w albumach tych gatunków , które były na wystawie.

 54. Wycieczka do biblioteki
 55. Podczas wycieczki do biblioteki, dzieci wzięły udział w przygotowanych zajęciach. Wysłuchały wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima o warzywach i owocach. Klasyfikowały obrazki na owoce i warzywa oraz kolorowały karty pracy.

  Największą atrakcją był dział dla dzieci urządzony w charakterze statku, zjeżdżalnia oraz kolorowe pięknie wydane książki dla dzieci wyłożone w czytelni.

 56. Dzień Dziecka
 57. Miło z okazji Dnia Dziecka wyjść na lody do kawiarni.

 58. Urodziny Mikołaja
 59. Tak Mikołaj świętował piąte urodziny w przedszkolu.

 60. Koncert filharmonii
 61. Koncert filharmonii prezentacja kolejnego instrumentu muzycznego - gitary.

 62. Zakończenie roku przedszkolnego
 63. W dniu 18. czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały program artystyczny nawiązujący do lata i do wakacji. Pani dyrektor obdarowała dzieci za całoroczną pracę pamiątkowymi książkami i dyplomami. Na wszystkich uczestników spotkania czekał owocowo-słodki poczęstunek. Dzieciom i rodzicom życzymy cudownego letniego wypoczynku.

 64. Teatr Czerwony Kapturek